12 Slavkov p. H. 13 2 2 9 25:42 8
13 Pravčice 13 2 2 9 27:56 8
14 Rymice 13 2 2 9 15:44 8

14. kolo, Slavkov pod Hostýnem - TJ Počenice-Tetětice 6:2 (4:0)
     Závěrečný zápas sezóny, který pro nás sice již tabulkově nic neřešil, přesto jsme však pomýšleli na lepší výsledek. Bohužel, do úvodu střetnutí se výrazně promítl fakt, že ještě několik minut před výkopem jsme nevěděli zda vůbec a hlavně v jaké podobě dáme dohromady soupisku. Neplánované absence hráčů základní sestavy znamenaly citelné oslabení, rozpadly se pevné vazby a naše hra tím pádem obzvláště v první půli utrpěla, byla nepřesná a kostrbatá. Domácí si do poločasu vytvořili komfortní čtyřbrankový náskok. V druhé půli Slavkov zvolnil a my jsme i díky příchodu zkušeného Tesaře převzali iniciativu. Krásnou střelou z první se zaskvěl Lejsal a po nadýchaném bochánku Tesaře udeřil také štírek Šustr. To bylo z naší strany bohužel vše a domácí tak vcelku pohodlně berou tři body. Klobouk dolů před kluky, kteří pravidelně nenastupují, šli do utkání naplno i s vědomím, že pro nás bude v této improvizované sestavě velmi těžké a zvládli svůj part se ctí, ať už na hrotu hrající Klech, který se rval o každý míč, nebo kupříkladu po roční pauze se vracející Novotný, který patřil k vůbec nejlepším hráčům na hřišti.

26. kolo, TJ Počenice-Tetětice - Žeranovice 3:1 (2:1)

V zápase pravdy jsme za každou cenu potřebovali získat tři body a potvrdit tak vítězství z minulého kola. Naše plány však poměrně brzy dostaly povážlivou trhlinu, a to poté, co se Žeranovice z rychlé akce ujali vedení. Inkasovaný gól nás nepoložil, ba právě naopak nabudil a když postupně na hlavu šutéra Tesáka posadili lahůdkové centry nejprve Lejsal a chvíli na to Hrnčíř, znamenalo to dvakrát rozvlněnou síť a naše těsné vedení. Po přestávce hosté stupňovali tlak, drželi míč na svých kopačkách a my jsme odolávali jen díky Zátopkovu heslu: „Když nemůžeš tak přidej“. Utkání a pravděpodobně i celou sezónu strhl v náš prospěch Jergl, krásnou brankou z precizně zahraného přímého kopu. Výhra je zasloužená, tvrdě vydřená a celý tým zaslouží absolutorium.

25. kolo, Pravčice - TJ Počenice-Tetětice 1:3 (0:1)

Zápas jara jsme zvládli herně i výsledkově, podařilo se nám tak soka z Pravčic bodově dotáhnout a vrátit se tuhého boje o záchranu. Hned od úvodu jsme diktovali tempo hry, lépe se pohybovali a chodili do rychlých kontrů, výborně fungovala kompaktnost mezi řadami a křídelní akce. Vedení jsme se ujali po ose Jiřík - Tesák, který se bleskurychle zorientoval ve vápně a nekompromisně zavěsil. Dvougólový náskok přinesla nezištná asistence Jergla, jenž naservíroval míč skórujícímu Jiříčkovi. Domácí poté vrhli všechny síly do útoku, vsadili na dlouhé, nakopávané míče do vápna a když dali kontaktní gól, bylo zaděláno na drama. Naštěstí jsme koncovku ustáli a třetí úder zasadil Pravčicím zkušeně Tesák. Na kluky jsem nesmírně hrdý, dokázali jít přes bolest a na hřišti nechat všechno.

24. kolo, TJ Počenice-Tetětice - Kvasice B 3:4 (1:2)
     Začátek utkání neodpovídal tomu, že bychom dnes měli prohrát. Soupeř působil odevzdaně, my jsme si vypracovali několik šancí a po Jerglem proměněné penaltě jsme šli do vedení. Zbytečně jsme pak Kvasice pustili zpět do zápasu a najednou jsme prohrávali v poločase 1:2. Brzy po změně stran jsme inkasovali potřetí, naštěstí v 63. minutě Jergl proměnil standardní situaci, což znamenalo snížení na 2:3. Náš tlak se stupňoval, dvakrát jsme netrefili prázdnou bránu, až v 83. minutě vyrovnal Hrušák. Bohužel z laciné penalty v závěru utkání jsme inkasovali počtvrté.

23. kolo, Záhlinice - TJ Počenice-Tetětice 1:1 (0:0)
     Na hřiště Záhlinic jsme vhledem k postavení obou týmů v tabulce, zajížděli v roli jasného outsidera. Díky tomu, že jsme plnili, co jsme si řekli v kabině před zápasem, byla hra vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Brzy po přestávce se vedení ujali domácí, když skórovali z velmi diskutabilní pozice na hraně ofsajdu. Laxnost a snad i lehkovážnost Záhlinic v zakončení, nám dali šanci porvat se o cenný bod, který si nakonec odvážíme zásluhou Tesáka, který chvíli před koncem srovnal, po asistenci Hrnčíře. Za bojovnost, obětavost a disciplinovanost, jsme si získaný bod zasloužili. Výborný výkon předvedl David Večerka.

22. kolo, TJ Počenice-Tetětice - Morkovice B 2:4 (0:1)
     První půle v našem podání byla doslova prohospodařená, vůbec nám nefungovala přechodová fáze hry a nasazení ani náznakem neodpovídalo významu utkání. Morkovice se ujali zaslouženého vedení ze standardní situace, kdy hlavičkou skóroval Jablunka, který se stal nejen v tomto momentu pro hosty naprosto klíčovým hráčem. Brzy po přestávce Morkovice odskočily do dvoubrankového trháku. Naději dokázal vykřesat Tesák, který uplatnil instinkt střelce a snížil. Chvíli na to přízemní centr Tesáka uklidil do brány Šustr a srovnal. Potřebovali jsme však bodovat naplno, proto jsme hru otevřeli, jenže hosté dvakrát využili okének v naší obraně. Situace v tabulce je již kritická, pakliže vypadnou ze sestavy stěžejní hráči, jako tomu bylo dnes, nemáme je jak adekvátně nahradit. Naděje však umírá poslední a za celý tým můžu slíbit, že se nevzdáme do poslední minuty sezóny.

21. kolo, Hulín - TJ Počenice-Tetětice 2:1 (2:0)
     Úvodní půlhodinovka patřila herně nám, byli jsme nebezpečnějším týmem, ale slibně rozjeté akce končily nepřesnostmi, nebo zakončení postrádalo potřebný důraz a šikovnost. Skóre tak otevřeli domácí hráči a udeřili rovnou dvěma slepenými brankami. Ve druhé půli jsme si přesto vytvořili dostatek příležitostí zápas srovnat, případně i otočit, ale snížení Tesáka přišlo příliš pozdě. Je na místě sportovně uznat, že i Hulín měl spoustu vyložených šancí a ve hře o body nás držely jen zákroky gólmana Šestáka, který dnes v bráně předváděl kousky, jako z kouzelnické hůlky Harryho Pottera. Výrazným negativem je naše nedisciplinovanost, je třeba si uvědomit, že nesmyslné debaty s rozhodčím, ještě nikdy nikomu výhru nepřinesly, ale tým je mladý a v každém zápase se kluci učí. Nezbývá nám nic jiného, než zvládnout domácí derby s Morkovicemi.

20. kolo, TJ Počenice-Tetětice - Břest 2:1 (1:1)
     Vůle, pracovitost, víra ve vítězství a vynikající fanoušci jsou těmi hlavními aspekty, které nám přinesly nesmírně důležité tři body. Do utkání jsme vstoupili poměrně aktivně a ve 22. minutě skóre otevřel pohotovým zakončením Šimon Lejsal. Hosté z Břestu však dokázali z hezké individuální akce záhy srovnat. Po přestávce náš tlak sílil a vedl k několika nebezpečným závarům kolem vápna, nicméně bez gólového efektu. Když už se blížil závěrečný hvizd, výhru pro nás krásnou hlavičkou vystřelil Martin Jiříček, který tak byl odměněn za své enormní nasazení a nezdolnost. Jsme zpět ve hře o záchranu v soutěži a garantuji, že budeme do posledního kola bojovat jako lvi.

19. kolo, Němčice - TJ Počenice-Tetětice 4:1 (2:0)
     Troufnu si říct, že výsledek nereflektuje dění, které bylo k vidění na hrací ploše. V zápase jsme nebyli horším týmem a žehrat tak můžeme na neproměňování vyložených šancí a také zbrklost ve finální fázi. Zkušení hráči Němčic si počínali efektivně a námi nabídnuté příležitosti přetavili v góly. Rozhodujícím momentem se stala druhá branka, kterou jsme inkasovali těsně před půlí. Oceňuji však celý náš tým, že jsme se i za nepříznivého stavu nevzdali a stále hrozili směrem dopředu, obzvláště rychlá akce asistujícího Lejsala a skórujícího Jiříka byla ukázková. V příštím kole hostíme na domácím hřišti Břest a tímto žádám všechny naše fanoušky, aby nám přišli pomoct.

18. kolo, Počenice-Tetětice - Rymice 3:0 (3:0)
     Záchranářské klání na domácí půdě jsme tentokráte zvládli na výbornou. Hned od úvodních minut jsme získali herní převahu, hostům nedali prostor k rozehrávce a nenechali je tak rozvinout kombinaci. Kritický moment se nám podařilo ustát, a to když Rymice neproměnily pokutový kop. Poté už se zápas nesl v duchu našeho dobývání branky skvěle chytajícího gólmana hostů. Skóre otevřel agilní Hrnčíř a stejný hráč přidal i druhý zásah. Třetí branku vstřelil Juřena. Po poločase tempo hry přeci jen malinko opadlo a nám se i přes řadu vyložených šancí, navýšit vedení nepodařilo. Pokorně pracujeme dál. Klukům za obětavý výkon děkuji, naprosto klíčovými faktory výhry byly správně nastavená hlava a naše srdce.

Lubná – Počenice-Tetětice 6:4 (4:2)
     Zápas s hokejovým výsledkem přinesl spoustu šancí i branek na obou stranách. Bohužel, opět jsme nezachytili úvod a po třiceti minutách vypadalo skóre hrozivě 3:0. Přesto jsme se dokázali vrátit do hry a góly dnes vynikajícího Jiříka s Lejsalem, jsme se dostali na dostřel. Lubná však i po přestávce přidala dvě branky a držela si tak poměrně bezpečný náskok. Střelecky se dále prosadili bojovník Otevřel a mazáckým zakončením Štolfa. Klukům není absolutně co vytknout, zdobilo nás nasazení, soudržnost, tým žil. Jedinou kaňkou tak zůstávají stále se opakující triviální chyby, které nás stojí body

Počenice-Tetětice - Žalkovice 0:7 (0:4)
     Debakl se vším všudy, z naší strany prakticky není co k hodnocení. Již od úvodního hvizdu jsme se dostali pod soustavný tlak hostí, kteří na hřišti jednoznačně dominovali, a když v 15. minutě vedli o dvě branky, bylo de facto po zápase. Bojíme se hrát, naprosto selhává organizace hry a základní fotbalové atributy. V týdnu proběhnou pohovory s hráči, situaci se pokusíme jakkoliv zvrátit. Fanouškům se za tento nepovedený aprílový žert omlouvám.

Skaštice B - Počenice-Tetětice 4:1 (2:0)
     Ačkoliv konečný výsledek působí jako poměrně jasná záležitost pro domácí, herně jsme v prvním utkání po zimní pauze nezklamali. Hned v úvodu jsme mohli jít do vedení, ale ve stoprocentní šanci neuspěl Bareš. Opět se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a po našem nedůrazu tak skórovali domácí. Při rychlém kontru pálil těsně nad výborně hrající Tesák. Vaz nám pak zlomila druhá branka, kterou jsme inkasovali v samotném závěru poločasu, takzvaně do šatny. Ve druhé půli si již Skaštice počínali zkušeně a drželi nás na distanc od vlastní brány. Naši čestnou branku vstřelil Šustr, kterého asistencí oslovil dnes nejlepší hráč na place Zapletal.

Žeranovice - Počenice Tetětice 0:4 (0:3)
     Na půdě Žeranovic se zejména v prvním poločase, naše hra dotkla ideálu, na který chceme vsázet. Týmovost, rychlé přechody do útoku, kompaktnost mezi řadami. Vedení jsme se ujali po standartní situaci zahrávané Klapilem, hned za tři minuty vedení navýšil Hrnčíř a smrtící půlhodinku pro domácí, završil jejich vlastní gól. Do druhé půle jsme šli s pevným odhodláním, nedopustit scénář z Kvasic, kde jsme promarnili třígólový náskok. Žeranovice tlačily, měli i smůlu a my naopak kus onoho pověstného sportovního štěstí. Fantasticky zachytal Šesták, který znovu pokryl pokutový kop. Definitivní tečku za výsledkem dal z brejku Tesák. Vítězství má pro nás cenu zlata, dali jsme tak vzkaz všem, kteří nás již odepsali, že se nikdy nevzdáváme. Garantuji fanouškům, že v zimní pauze uděláme maximum možného, abychom v jarní části sezóny rychle opustili sestupové příčky. Zažít radost a euforii v kabině po vyhraném zápase, zakřičet si společně s fanoušky vítězný pokřik, zazpívat si Vysoký jalovec. Rádi bychom Vám poděkovali za úžasnou podporu v podzimní části sezóny, hlavně pak za to, že stále stojíte při nás a to i v době, kdy se výsledkově nedaří.

Počenice - Pravčice 2:2 (0:0)
     Povzbuzeni výkonem v minulém utkání, jsme šli do veledůležitého domácího střetnutí s cílem, získat tři body za každou cenu. Možná právě tento fakt, nám hlavně v první půli, výrazně svazoval nohy. Z naší strany nemastné, neslané, bez entuziasmu. Vyjma nebezpečné střely Juřeny ze střední vzdálenosti, měli hosté více šancí a jen díky pozornému Šestákovi, zůstal stav prvního dějství 0:0. Po pauze se z nenápadné akce, ujali vedení Pravčice. To nás konečně probralo z letargie a po tečované střele Hrnčíře a pěkné kombinaci Juřeny, Tesáka a zakončujícího Šustra, jsme dokázali překlopit skóre na svou stranu. Pravčice se nepoložily a záhy srovnaly krok. Remíza je spravedlivá, při pohledu na tabulku, je však pro nás získaný bod proklatě málo.

Kvasice B - Počenice 3:3 (0:3)
     Svatba, pohřeb. Takto lze pojmenovat dva zcela rozdílné poločasy, které jsme odehráli v Kvasicích. V první půli nám dokonale vycházela stanovená taktika, všichni do jednoho, jsme do puntíku plnili své úkoly na hřišti. Vsadili jsme na rychlé brejky, podpořené individuální kvalitou Hrnčíře a gólovým instinktem Tesáka. Tato spolupráce v kombinaci s lapeným pokutovým kopem, kdy se zaskvěl Šesták, postupně resultovala ve tříbrankový náskok. Po přestávce jsme si počínali až příliš pasivně, domácí jsme udrželi na distanc jen zhruba do 70. minuty, poté nápor sílil a Kvasice i díky naší nedisciplinovanosti skóre srovnali. Remíza s hořkou pachutí, takto rozehraná utkání, prostě musíme dotáhnout dokonce, zvláště pak v situaci, kdy nutně potřebujeme každý bod. Zároveň však uznávám, že před zápasem bychom bod z Kvasic brali všema deseti.

Počenice - Záhlinice 0:4 (0:3)
     Mrzet nás musí tři lacině inkasované branky ze standardních situací, kdy nejsme schopní pokrýt přední tyč a nabídneme tak soupeři pohodlný náskok, jako na stříbrném podnose. Co je potom platný fakt, že jsme herně rozhodně nepropadli a hlavně za druhou půli, se stydět určitě nemusíme. Navzdory prohře, jsem dnes viděl srdce a chuť se rvát. Tohle jsou přesně aspekty, na kterých musíme naši hru stavět. Precizně si počínal rozhodčí Mucha.

Morkovice B - Počenice 5:1 (2:1)
     Před skvělou diváckou kulisou, patřil počátek utkání domácím. Brzy se ujali vedení a dostali se na koně. Na druhou branku Morkovic ještě dokázal krásnou křižnou střelou odpovědět Šustr a do druhé půle nás tak udržet na dostřel. Naneštěstí, fotbal je hra chyb a my se jich hlavně ve druhém poločase, dopustili až příliš. Většina z nich z kategorie fatálních a domácí tak pohodlně navýšili svůj náskok. Bez obalu je třeba přiznat, že branky si v podstatě střílíme sami. Gratuluji klukům z Morkovic k výhře a do dalšího průběhu sezóny jim přeji hodně štěstí.

Počenice - Hulín 2:6 (1:2)
     Vyrovnaný úvod zápasu, kdy obraz na hřišti imponoval spíše jako kopaná než -li fotbal. Vedení se ujali hosté, nutno dodat, že pro nás velmi smolně, po vlastní brance. Brzy nato odskočili na rozdíl dvou branek. Těsně před pauzou snížil Tesák, který se dobře zorientoval po standartní situaci zahrávané Tesařem. Do druhé půle jsme vstoupili agilně, po centru Juřeny měl na hlavě vyrovnání Hrnčíř, ale jeho hlavička jen orazítkovala břevno. Pravidlo nedáš – dostaneš ve sportu platilo a platí, a tak zlomový třetí gól přidali hráči Hulína. Hra vabank nám nevyšla a postupně přišly další direkty. V samotném závěru akci Juřeny a Hrnčíře, zakončil svým druhým zářezem Tesák. Výhra Hulína je zasloužená. Naše problémy se bohužel prohlubují a body se s takovouto hrou a nastavením, budou získávat opravdu jen velmi těžko.

Břest - Počenice 4:2 (0:2)
     Slibný vývoj záchranářského souboje a po zásazích Tesáka a Šustra, dvoubrankový náskok. Ani to však nestačilo. Po přestávce domácí přidali v nasazení a pohybu, pomocí rychlých a dravých náběhů, zle zatápěli naší obraně a po dvou gólech Šálka srovnali skóre. Závěr jsme nezvládli, série špatných výsledků, je na naladění kabiny a psychické odolnosti znát. Dál tak čekáme na první výhru této sezóny.

Počenice Tetětice - Němčice 2:7 (0:4)
     Zápas od první do poslední minuty ovládli hosté. Naše hra utrpěla absencemi krajních obránců. Němčice disponují zkušeným kádrem, navíc hrají velmi účelný fotbal. Rozdíl v postavení v tabulce není náhodný. O dvě vstřelené branky se postarali Jiřík a Šustr. Náš tým si po letní přestavbě stále sedá, mladí kluci sbírají zkušenosti. Tréninková morálka je však dobrá, nic nevzdáváme a dál se budeme rvát o každý bod. Oceňuji skvěle připravené hřiště, což je zásluhou pana Kavického.

5. kolo, Rymice - Počenice 1:1 (0:0)
     Souboj sousedů ze spodních pater tabulky nabídl opatrný fotbal, týmy vycházely ze zabezpečené obrany a nikdo nechtěl udělat chybu. Brzy bylo zřejmé, že utkání rozhodne jedna branka. Tu se ve druhé půli po důrazu Šustra a zakončení Tesáka, podařilo vstřelit nám. Pojistku jsme však i přes nadějné příležitosti přidat nedokázali a domácí v samotném závěru, při závaru kolem vápna vyrovnali. Převládá zklamání, pár minut před koncem, nám důležité vítězství doslova proteklo mezi prsty.

4. kolo, TJ Počenice-Tetětice vs. Lubná 2:2 (1:1)
     V uplynulém týdnu jsme se semkli, jak hráči, tak vedení. Kvalitně potrénovali a věnovali se mentální přípravě, aby se již neopakovaly předešlé kolapsy. Utkání jsme vzali za správný konec, již od úvodních minut nás zdobila celoplošná aktivita a celkově jsme si vypracovali více brankových příležitostí, než ve třech předešlých kláních dohromady. Individuálně se dařilo hlavně našim šikovným hráčům na stranách hřiště, kdy Hrnčíř i Jiřík měli ke skórování několikrát víc než blízko. Přesto šla do vedení Lubná, o vyrovnání se však chvíli před přestávkou postaral kanonýr Tesák. Druhé dějství přineslo obdobnou zápletku, vedení Lubné po špatné komunikaci naší defenzivní linie a reakci ve formě hrajícího Tesáka. Když úchvatný lob Tesáka rozezvučel pouze břevno, zápas skončil dělbou bodů. Ve vypjaté atmosféře velmi dobře obstál rozhodčí Závojský.

3. kolo, Žalkovice vs. TJ Počenice-Tetětice 9:2 (3:0)
     Další debakl, který v plné nahotě odkryl naše současné problémy. Před zápasem si řekneme jak chceme hrát, čeho se naopak vyvarovat, pak vlezeme na hřiště a neplníme z toho vůbec nic. Zápas výrazně ovlivnil fakt, že jsme hráli od 32. minuty v oslabení, čehož domácí využívali dlouhými míči za obranu, na rychlého Janečku. V obranné fázi hrajeme naivně, bez zajištění, nedůrazně. Kus zodpovědnosti jde i za mnou, protože absolutně nehrajeme jako TÝM. Dvě čestné branky v závěru vstřelili Pajgr a Janoch. Klukům věřím, zvedneme se, pořád je před námi spoustu zápasů.

2. kolo, Počenice- Tetětice vs. Skaštice B 1:4 (0:3)
     Stejně jako v minulém kole, rozhodl o dělbě bodů již úvodní poločas. Inkasujeme laciné branky, vázne mezihra a citelně po odchodu Ordoše schází střelec. Mrzet nás může především třetí inkasovaný gól do šatny. Po přestávce měl náš výkon již lepší parametry a objevily se i herní prvky, na kterých chceme stavět. Premiérovou trefu si v našem dresu připsal Jiřík, kterého po pěkné individuální akci našel Hrnčíř. Je před námi velmi těžká sezóna a už v pátek nás čeká veledůležitý souboj na půdě Žálkovic.

1. kolo, Počenice-Tetětice vs Slavkov p. Hostýnem 3:7 (0:3)
     I přes vysokou domácí porážku a sedm inkasovaných branek, nezazní kritika, protože kluci dřeli a hráli jsme zkrátka to, na co v současném složení kvalitativně máme. Začátek byl v našem podání bázlivý, snad i vlivem přehnaného respektu k soupeři a logickou nesehraností. Pozdě jsme dostupovali hráče a dopřávali jim tak dostatek volného prostoru pro kombinaci. Slavkov měl ukázkový přechod do protiútoku a nemilosrdně trestal naše individuální minely. První půle tak skočila 0:3. Po přestávce s příchodem kreativního Tesaře, jsme se zvedli. Gól hlavou vstřelil perfektně hrající Tesák a dva zásahy přidal Hrnčíř. Hosté však vždy záhy kontrovali a celý zápas měli pevně v rukou.

Hodnocení sezóny 2022/2023 - okresní přebor mužů

V úvodu bych rád zdůraznil, že uplynulá sezóna pro nás hráče a realizační tým, ale pravděpodobně také nervové soustavy našich věrných fanoušků, představovala opravdu těžkou zkoušku. Museli jsme se v ní oklepat z řady vysokých porážek, bolestných zklamání v podobě několika dobře rozehraných utkání, které jsme snad vlivem nezkušenosti nebo nedostatečné psychické odolnosti, ztratili až v samotné koncovce. Po podzimním zisku pouhých sedmi bodů, by na naši konečnou záchranu v soutěži vsadil asi málokterý optimista a vzhledem k faktu, že v podstatě celý ročník jsme okupovali poslední místo tabulky, lze udržení v okresním přeboru považovat za malý sportovní zázrak. Za zlomový bych označil poslední podzimní duel na hřišti Žeranovic, kde jsme jasně zvítězili a získali tak víru i motivaci do jarní části. V té nám pozvolna hlavně díky týmovosti a bojovému duchu, začaly bodíky postupně přibývat. Rozhodujícími střetnutími se staly domácí výhry s Rymicemi, Břestem a Žeranovicemi, ale především plný bodový zisk z nervy drásajícího souboje na půdě Pravčic. Ve finiši nám výrazně pomohl všestranný sportovec Jergl. Celý ročník v bráně zářil mrštný Šesták, ostrými pálil gólostroj Tesák, fotbalovou nadstavbu i šikovnost přidávali Novák, Zapletal, Štolfa a Jiříček, technickými finesami pak bavil diváky Hrnčíř. Výkonnostní progres zaznamenal neúnavný Lejsal i naši sprinteři Jiřík s Šustrem. Potenciál ukázal Večerka, chuť se zlepšovat Molínek. Centimetry s bojovností uplatnil Otevřel, tvrdost a neústupnost Klech. Zkušenost, rozvahu a univerzálnost vnášeli Niedemertl, Bareš a Klapil. Svůj standard si stále uhráli mazaní lišáci Hrušák s Tesařem. Aby tým jako organismus mohl být životaschopný, potřebuje silné srdce a o to se se vší vervou postarali Juřena s Barnetem a přirozený lídr Zbořil. Nad hráči bděli a spoustu nových hlubokých vrásek si připsali náš dvanáctý hráč, trenér, hecíř a motivátor Janecký, obětavý a spolehlivý asistent trenéra Novák, nový předseda klubu Lejsal. Pokud se v létě dají zdravotně do pořádku marodi Kunčar s Novotným, kádr se vhodně doplní a podaří se udržet současná kostra i tréninková morálka, jsem přesvědčený, že mančaft půjde postupně nahoru. Závěrem dovolte, abych za podporu srdečně poděkoval obci Počenice – Tetětice a dále všem lidem, kteří mají rádi počenský fotbal, obětují svůj čas, finanční prostředky, fyzické i mentální úsilí k jeho provozu a rozvoji.

Hodnocení podzimní části sezóny 2022/2023 - okresní přebor mužů

Stanislav Juřena, kapitán TJ Počenice/Tetětice

Umístění na samém chvostu podzimní tabulky, má své objektivní příčiny a některé z nich se pokusím pojmenovat. V létě došlo k poměrně rasantní rekonstrukci kádru ve snaze tým omladit, dodat drajv. Značně nás však zasáhly odchody Ordoše s Večerkou a v neposlední řadě absence Kunčara, Novotného, bratrů Jiříčků. V porovnání s minulým ročníkem, tak do úvodního utkání v základní jedenáctce nastoupilo celkem šest nových hráčů. Každý kdo fotbal či jinou kolektivní hru někdy hrál, ví dobře jak obtížné je najít novou osu mužstva, vyladit chemii a jednotlivé role v kabině. Při šňůře několika porážek v řadě, nadějně se vyvíjejících střetnutí, kde jsme promrhali vedení až v samotném závěru, je pak velmi obtížné si na hřišti věřit a dovolit si věci navíc, které přináší rozdílovou nadstavbu. Přesto si troufám tvrdit, že minimálně tři poslední kola, ukázala jasnou cestu, kterou můžeme dojít k úspěchu. Fotbal, stejně jako drtivá většina hodnotných věcí v životě, je o vůli, přístupu a práci. Klíč k záchraně mají ve svých rukou kluci. Za vedení, trenéra, mě jako kapitána, pak můžu slíbit, že uděláme vše co je v našich silách, aby jarní část soutěže vypadala jinak. Závěrem bych rád poděkoval a zároveň složil poklonu všem lidem, kteří se angažují v našem klubu a zachovávají nám přízeň i ve výsledkově horších časech.