Aktuální počasí

Počasí dnes:

3. 5. 2024

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Okresní přebor:

2. kolo: KVASICE B - TJ POČENICE-TETĚTICE 8:1 (5:0)
Na půdě Kvasic jak už samotný výsledek napovídá, jsme předvedli hanebný výkon. Domácí jasně kontrolovali hru a v podstatě za úvodních třicet minut bylo po zápase. Jedinou čestnou branku vstřelil po hezké akci Novotný. Sezóna pro nás bude opět těžká a abychom mohli být v soutěži konkurenceschopným a důstojným soupeřem, k tomu je před námi hráči i vedením klubu opravdu velké penzum práce. Našim fanouškům se za tohle „představení“ omlouvám.

3.  kolo: TJ POČENICE-TETĚTICE - SLAVKOV POD HOSTÝNEM 0:3 (0:1)
Na úvod musím zdůraznit, že konečné skóre je pro nás opravdu velmi kruté. V tomto zápase jsme na body měli. Po výprasku z Kvasic jsme v týdnu absolvovali blok tří tréninků, kde toho kluci naběhali opravdu hodně, pracovali jsme na taktice, rozebrali herní situace etc. Utkání bylo od počátku vyrovnané a troufnu si říct, že ke gólu jsme měli několikrát blíže my, leč do vedení šli hosté, když klíčový první gól vstřelili z pokutového kopu v samotném závěru první půle. V druhém dějství už hrál Slavkov to co potřeboval. My jsme měli několik závarů, náznaků šancí, ale v koncovce nám scházela potřebná kvalita a možná i kus sportovního štěstí. Bolestná je každá prohra, ale tentokrát se jako tým nemáme za co stydět.

4. kolo: TJ POČENICE-TETĚTICE - Břest 3:1 (1:0)
V utkání s Břestem jsme chtěli vsadit na atributy, které nás zdobily v minulém domácím zápase: pracovitost, obětavost, nasazení a soudržnost. Taktikou nepříliš svázané střetnutí mělo od začátku grády a šance se střídaly na obou stranách. Důležitou první branku se podařilo vstřelit nám, Novotný vydřel v rohu velkého vápna míč a předložil jej Juřenovi, který se v zakončení nemýlil. Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a několikrát naší obraně zle zatápěli, naštěstí nás podržel Tesák. Skóre se měnilo po hodině hry, kdy trma vrma kolem Tesákovi brány resultovala ve vyrovnání. V 80. minutě byl po taktickém faulu vyloučen pilíř naší obrany Zbořil a ústředním motivem se rázem zdálo býti – vytěžit alespoň bod. Ke strhujícímu závěru však zavelel Bleša, který nejprve hlavou zužitkoval přesný centr Nováka a minutu na to oslovil průnikovou přihrávkou našeho sprintera Jiříka, který potrestal vyběhnuvšího gólmana a učinil tak definitivní tečku za naší výhrou. Práce v tréninku se začíná ukazovat a pokud udržíme nastolený trend, v soutěži rozhodně nebudeme hrát druhé housle.

5. kolo: Pravčice - TJ POČENICE-TETĚTIC 2:2 (1:0)
Oba celky si uvědomovaly postavení v tabulce a také měli v živé paměti vypjaté souboje o záchranu, které jsme vzájemně sváděli v minulé sezóně. První půli herně ovládli domácí, měli řadu vyložených příležitostí a jen díky bravurnímu Tesákovi, jsme odcházeli do šaten pouze s jednogólovým mankem. Po pauze jsme přeskupili řady a hlavně vysunutí Novotného dopředu, zcela změnilo obraz hry. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a za svou neúnavnou práci sklidil ovoce Jiřík. Ovšem záhy po srovnání udeřili opět domácí a strhli tak vedení zpátky na svou stranu. Naštěstí zanedlouho opět zaúřadoval expres Jiřík, který zužitkoval chytrý oblouček Novotného. V poslední desetiminutovce mohli vítězství dosáhnout oba týmy, ale konečná dělba bodů je nakonec spravedlivá. Velmi dobře se poprvé v našem dresu prezentoval Vilím, který předvedl, že bude platnou a vítanou posilou.

6. kolo: TJ POČENICE-TETĚTICE - Němčice 0:3 (0:1)
Úvod zápasu vyšel lépe hostům z Němčic a brzy se ujali vedení z poměrně nenápadné akce. Chvíli na to šel fotbal stranou, po nekontrolovaném pádu Jiříka nám všem zatrnulo, naštěstí by měl být Ondra brzy v pořádku. Ještě do poločasu jsme mohli a měli srovnat krok, ale pokutový kop nařízený po faulu na Novotného, zůstal pohříchu neproměněn. Druhá půle, stejně jako celé utkání, nepřinesla žádnou strhující podívanou, náš tlak byl bezzubý a Němčice v podstatě jen vyčkávaly. V momentě kdy přidali hosté druhou a nutno konstatovat, opět lacinou branku, bylo rozhodnuto. Lapenou penaltou se ještě zaskvěl Tesák. Dominuje zklamání, body jsme Němčícím doslova odevzdali, chyběl týmový duch, bojovnost, chuť se o výsledek porvat. Pokud chceme v soutěži pravidelně bodovat, bez těchto základních atributů to rozhodně nepůjde. Neskládáme však zbraně, zápasů je před námi spousta. V týdnu si zápas zhodnotíme a dobře se připravíme na další utkání na půdě Žalkovic.

7. kolo: Žalkovice - TJ Počenice-Tetětice 1:1 (1:1)
Hned od úvodu střetnutí jsme se chopili iniciativy, skvěle nám fungovala mezihra, posuny, přechodová fáze, herní disciplína. Několik slibných útoků jsme však nedotáhli ke kýžené první brance a tak, jak už to ve fotbale bývá, šli do vedení do té doby naprosto nevýrazní domácí. Těsně před pauzou však přetavil svůj ukázkový důraz ve vyrovnávací branku Večerka. Celkově vzato z naší strany patřila první půle k tomu nejlepšímu, co jsme doposud na podzim předvedli. Vysoký standard jsme udrželi zhruba do šedesáté minuty, od té chvíle nám přeci jen začaly ubývat síly a bojující Žalkovice nás zatlačily. Remízový stav jsme drželi zuby nehty. V samotném závěru sudí Benedikt nařídil velmi přísný pokutový kop, se kterým však domácí naložili prachbídně. Bod ze Žalkovic bereme.

8. kolo: TJ Počenice-Tetětice - Spartak Hulín 5:2 (2:2)
V uplynulém týdnu jsme si museli v kabině určité věci a role ujasnit a jsem nesmírně rád, že zápas kluci vzali za správný konec. Vedení jsme se chopili již po několika sekundách, kdy přiťuknutí Jiříka zužitkoval Tesák. Hulín se brzy oklepal a nejenže chvíli na to po naší chybě srovnal, ale po akci ze strany šel do vedení. Vyrovnání obstaral po přesném pasu Nováka Jiřík. Druhá půle byla herně vcelku vyrovnaná, žádný z týmů nechtěl příliš otevřít hru a riskovat tak inkasování rozhodující branky. Ta přišla po standartní situaci, když střelu Novotného dokázal šikovně tečovat Tesák. Při snaze srovnat vrhl Hulín všechny síly do útoku a otevřenou obranu hostů ještě dvakrát ztrestal Tesák, kdy se nejprve prosadil po samostatném nájezdu a za pár minut uklidil na místo určení pas Klapila. Fotbal je kolektivním sportem, musím dnes ocenit všechny hráče bez výjimky, přesto jeden výkon čněl nad ostatními. Lukáš Tesák je rozdílovým a komplexním fotbalistou, troufám si tvrdit, že napříč soutěžemi bychom jen stěží hledali borce, který před týdnem vychytá tři jasné tutovky v Žalkovicích a pár dnů na to nasype čtyři fíky. Vypjaté utkání výborně řídil sudí Přikryl.

9. kolo: Zborovice B - Počenice-Tetětice 3:0 (2:0)
Do zápasu se soupeřem ze spodních pater tabulky, jsme si nepřenesli prakticky nic z toho, co nás zdobilo v minulém kole a jak se trefně říká „ Po hodech bývá…“ V každém souboji jsme byli pozdě, neměli odražené míče, nedokázali jsme se domácím vyrovnat v nasazení ani agresivitě, vnutili nám jejich hru. První branka padla z pokutového kopu a další dvě po nešťastných tečích, kdy zůstal dobře chytající brankář Rampas bezmocný. Vztyčený varovný prst je však chování některých hráčů na hrací ploše i následně v kabině. Za kluky bych dýchal a bránil je do posledních sil, ale někteří by se nad sebou měli vážně zamyslet, žádný jedinec není víc než tým.

10. kolo: Počenice-Tetětice - Skaštice B 1:5 (1:3)
Ač jsme na domácí půdě pomýšleli na body, již od prvních minut bylo zřejmé, že Skaštice budou nad naše současné síly. Vedení se hosté ujali po individuálním průniku ze strany a svůj náskok brzy navýšili o dvě branky. Ve 41. minutě se nám podařilo zásluhou akce Tesáka a zakončujícího Šustra snížit, ale radost brzy vystřídala hořkost z další inkasované branky. Když Skaštice záhy po poločasové přestávce přidaly čtvrtou trefu, bylo rozhodnuto. Nám dnes ve hře scházelo všechno, na čem bychom rádi stavěli, připomínali jsme leklé ryby. Cesta ke zlepšení je jen jedna a vede přes tvrdou práci v tréninku. Musíme se před zimní pauzou semknout a pokusit se vydolovat ještě nějaké body.

11. kolo: Morkovice B - Počenice-Tetětice 4:0 (0:0)
Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, na půdě Morkovic jsme odehráli velmi důstojnou partii. Do zápasu jsme ideálně vstoupili, do puntíku plnili taktické pokyny, spoléhali na rychlé protiútoky a skvělého Tesáka v bráně. Mrzet nás musí hlavně neproměněná tutovka Bleši v úplném závěru první půle. Po přestávce Morkovice přiložily pod kotel, prostřídaly a kvalita hráčů nastupujících v krajském přeboru byla znát. Po dvou inkasovaných brankách nám nezbývalo nic jiného, než hrát vabank a domácí udeřili do otevřené obrany ještě dvakrát. Týmu nemám co vytknout, naopak musím kluky pochválit, za řadu výborných individuálních výkonů: Šustr, Lejsal, Jiřík, Zapletal a další. Morkovicím přeji nejen na poli sportovním, vše dobré.

12. kolo: Počenice-Tetětice - Lubná 0:5 (0:1)
V úvodní půli byl k vidění bojovný fotbal plný dlouhých nakopávaných míčů. Do vedení šli hosté díky nešťastné teči bránícího hráče. Po přestávce jsme se snažili, měli i několik šancí ke srovnání, v té asi největší neuspěl Zbořil, a tak Lubná díky zmatkům při bránění standardní situace, svůj náskok navýšila o dvě branky. Snížení měl po přihrávce Juřeny na kopačce Novotný, ale tváří v tvář hostujícímu gólmanovi selhal. Otřepané nedáš dostaneš se opět vyplnilo, Lubná odskočila na rozdíl tří branek a o vítězi tak bylo rozhodnuto. V samotném závěru jsme inkasovali ještě dvakrát a schytali tak další potupný debakl. Převládá křeč, frustrace a nepohoda. Lakonicky by se dalo říct, že „Na posraného i hajzl spadne“

13. kolo: Žeranovice - Počenice-Tetětice 6:2 (2:2)
Do Žeranovic jsme zajížděli v podstatě v totožné situaci, jako v loňském ročníku. Bohužel, stejný husarský kousek, tedy v roli absolutního outsidera zaskočit domácího favorita, se nám tentokráte nepodařil. Žeranovice měli od úvodního hvizdu více ze hry, ale do vedení jsme šli my, přizemní centr Novotného si na zadní tyči našel Večerka a doklepl míč do brány. Za pár minut jsme se mohli radovat podruhé, Lejsal v těžké pozici dokázal sklopit nárt a přesně se trefit. Zápas jsme ztratili během závěrečných pěti minut první půle. Domácí dvěma slepenými brankami srovnali a dostali se na koně. Těsně po přestávce jsme ještě zahodili dvě velmi slibné příležitosti a to bylo z naší strany vše, dál už hráli jen Žeranovice. Domácí jsme sice potrápili, ale celkově z podzimní části převládá obrovské zklamání. Mizerný bodový zisk a hrůzostrašná bilance vstřelených a inkasovaných branek. Současná žalostná situace není jen chybou hráčů, kus zodpovědnosti nese i realizační tým, z kluků jsme nedokázali zdaleka dostat všechno a naší hře mnohdy scházela tvář, herní disciplína, kompaktnost. Všem našim fanouškům upřímně děkuji za podporu, během podzimní části jsme jim mnoho radosti nepřinesli a do jara zůstáváme opravdu hodně dlužni. Přesto, bodová ztráta je minimální a v jarní části je vše otevřené.

14. kolo: Rymice - Počenice-Tetětice 2:1 (2:1)
V úvodním jarním kole dění na hřišti vůbec neodpovídalo souboji soupeřů z opačných pólů tabulky. V silném větru a na těžkém terénu se hrálo naprosto vyrovnané utkání. V úvodu Štolfa chytře zahraným rohovým kopem přímo ohrozil branku a málem tak zaskočil domácího brankáře. Do vedení však šli Rymice, které dokázaly potrestat v krátkém sledu dvě naše individuální chyby. Ve 20. minutě pohotovou dorážkou snížil na rozdíl jediné branky Jiřík. Ve druhé půli jsme při touze vyrovnat vysoko vysunuli presink a měli několik dobrých příležitostí urvat alespoň kýžený bod. V samotném závěru ještě Niedemertl orazítkoval břevno, ale srovnat jsme již nedokázali. Porážka je pro nás přes velmi dobrý předvedený výkon hodně hořká, útěchou může být, že do dalších zápasů máme na čem stavět.

15. kolo: Počenice-Tetětice - Kvasice B 0:2 (0:1)
Hostům, ač Ti posíleni o několik hráčů prvního týmu, jsme tentokráte zdatně sekundovali. Herně vyrovnané utkání překlopil na stranu Kvasic šťastný gól z poměrně velkého úhlu, který padl v samotném závěru první půle. Po poločase jsme měli několik slibných situací, kdy k vyrovnání chyběla ona pověstná trocha štěstí. Když čtvrt hodiny před koncem odskočily Kvasice na rozdíl dvou branek, bylo rozhodnuto. Na zvrat nám ve fyzicky náročném utkání již nezbývaly síly. Celý tým i přes porážku musím ocenit, kluci dřeli a především v organizaci hry a dodržování taktických pokynů jsme oproti podzimu zaznamenali velký progres.

16. kolo: Slavkov pod Hostýnem - Počenice-Tetětice 5:2 (4:1)
Na půdě Slavkova pod Hostýnem jsme i přes vysokou porážku nesehráli špatný part. Ještě před utkáním jsme měli starost, kdo se postaví mezi tři tyče a klobouk dolů před tím, jakým způsobem to nakonec náš stoper Vladimír Zbořil zvládl. Domácí nastříleli v první půli jednoduché góly po našich chybách a vytvořili si tak pohodlný náskok. Ve druhém dějství s vědomím toho, že nemáme co ztratit, jsme domácí zamkli, vysoko se vysunuli a rychle dokázali vsítit kontaktní branku, ale řadu dalších vyložených příležitostí také trestuhodně spálit. O oba naše zásahy se svou aktivitou zasloužil Jiřík.

17. kolo: Břest - TJ Počenice-Tetětice 2:1 (2:0)
Prohospodařený první poločas, bojácný výkon a dvě inkasované slepené branky, tak by se dalo ve stručnosti shrnout naše žalostné vystoupení na hřišti Břestu v první půli. Po poločase jsme změnili rozestavení a zařadili vyšší rychlostní stupeň. Bezprostředně po svém příchodu na hrací plochu se Ordoš chopil taktovky. Nejprve nastřelil hlavou břevno a pár minut na to proměnil pokutový kop a snížil. Vyrovnat se nám i přes drtivý tlak již nepodařilo. Hrajeme až ve chvíli, kdy nám teče do bot, a to je na bodový zisk málo. V celém průběhu zápasu nás skvělými zákroky držel nad vodou gólman Rampas

18. kolo: TJ Počenice-Tetětice - Pravčice 3:3 (1:0)
Festival neproměněných šancí, takový byl v našem podání první poločas. Namísto zaslouženého vedení o 3-4 branky, jsme šli do kabin s hubeným, jednogólovým náskokem, který nám svou trefou zajistil Jiřík. O pauze jsme si řekli, že nesmíme v nasazení polevit a další góly časem přijdou. Nastal však přesný opak a hosté z Pravčic zcela otočili skóre. Zásluhou druhé branky ve formě hrajícího Jiříka a následně Ordoše, jsme sice dokázali srovnat stav, ale získaný bod pro nás pranic neřeší. Děkuji všem věrným fanouškům, kteří nás podporovali i v tomto doslova psím počasí.

19. kolo: Němčice - TJ Počenice-Tetětice 3:1
Na hřiště papírového favorita jsme zajížděli s tzv. Catenaccio taktikou, která nám do puntíku vycházela a v průběhu celého zápasu jsme navzdory prohře byli nebezpečnějším týmem. Do vedení nás mohl poslat Martin Jiříček, ale ve vyložené šanci selhal. Následně po hezké individuální akci trefil Ordoš spojnici branky. Němčice se ujali vedení v samotném závěru poločasu po rychlé křídelní akci. Brzy po pauze odskočili domácí na rozdíl dvou branek, po velmi sporné situaci, dle mého názoru ofsajdové. Nesložili jsme však zbraně, a po hodině hry ostrým centrem našel Jiřík Novotného, který akrobaticky hlavou snížil. Naše akcie opadly po vyloučení Kunčara, ale i v deseti hráčích jsme dokázali Němčice zatlačit. Definitivní tečku za zápasem zapsali domácí vstřelením třetí branky do naší otevřené obrany. Celý tým musím pochválit, nemáme se za co stydět a doufám, že si nasazení i bojovnost přeneseme do následujících zápasů.

Hodnocení podzimní části sezóny 2023/2024

V hodnocení se nebudu za nic schovávat a hned v úvodu bych rád zmínil, že s naším postavením v tabulce převládá nespokojenost a zklamání. Letní přípravu pojali kluci poctivě, dvakrát, někdy třikrát týdně jsme trénovali a odvedli velký kus práce, za což bych rád vyzdvihl trenéra Zdeňka Nováka. Jako zlomová se dá označit prohra se Zborovicemi, kdy jsme ve veledůležitém venkovním zápase naprosto selhali. Od této prohry jsme šli psychicky dolů, hra nebyla vždycky špatná, ale srážel nás fakt, že jsme nedokázali v obou poločasech udržet konstantní výkonost, koncentrovanost, herní disciplínu. Lze pojmenovat několik objektivních příčin současného stavu, jako je předsezónní odchod naší brankářské opory Kamila Šestáka do Zdounek, Hrnčíře do Morkovic, nebo konec trenéra Jirky Janeckého, který mnoho sezón tým táhl. Z jednotlivců si držel vysoký standard Lukáš Tesák, jenž zvládal zastat roli kanonýra i brankáře. Tým je ve fázi budování, generace kolem mě, Martina Barneta, Vladimíra Zbořila, Michala Klapila a dalších postupně končí. V zimě musíme jednoznačně posílit o jednoho až dva rozdílové, zkušené hráče, kteří mladé kluky povedou a budou jim příkladem v kabině i na hřišti. Věřím, že pokud absolvujeme kvalitní přípravu a podaří se nám v týmu nastavit jasná pravidla, půjdeme v jarní části tabulkou nahoru. Děkuji všem fanouškům, vedení obce Počenice – Tetětice, rodinám hráčů, pánům Kavickému, Hrušákovi, Zbořilovi, Machovi, rodině Lejsalů a celkově všem lidem, kteří mají počenský fotbal v srdci za jejich podporu. Fotbal děláme pro Vás fanoušky, pro zachování kulturního dění v obci, se snahou zpříjemnit Vám neděli, umožnit setkat se na zápase s přáteli a alespoň na dvě hodiny zapomenout na starosti všedních dní.